Co to jest afirmacja? Na czym polega afirmacja duchowa?
#afirmacja # cotojestafirmacja # medytacja
Każdy człowiek chce być szczęśliwy, czuć się dobrze, mieć wielu przyjaciół i osiągać wymarzone cele. Życie jednak bywa pełne niespodzianek, nieprzewidzianych sytuacji i nie zawsze sprzyjających nam zwrotów akcji. W takich momentach nasza motywacja, wiara w siebie i w sukces podjętych działań może się zachwiać, a czasem osłabnąć na tyle, że potrafimy nawet porzucić własne marzenia.
Jak zatem zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie pozytywnych rezultatów?
Czy powtarzanie sobie „DAM RADĘ” może zmienić nasze wewnętrzne nastawienie, bardziej zmotywować i sprawić, że wszystko nagle zacznie się lepiej układać?
Czy to jest właśnie niedostrzegalna magia afirmacji, która przechyla szalę zwycięstwa na naszą stronę?
Czym jest afirmacja?
Słowo afirmacja pochodzi od łacińskiego „affirmatio” i tłumaczy się je jako potwierdzenie czegoś lub zgodę na coś. Afirmacja to osobista sentencja, która wypowiadana na głos lub wewnątrz siebie, ma na celu pomóc nam zrealizować marzenia czy nasze pragnienia. Jest stosowana w celu utrwalania pozytywnego myślenia i wzmacniania poczucia własnej wartości.
Kiedy określimy nasze cele lub pragnienia, z łatwością możemy skonstruować własną afirmację. W tym celu poleca się, by używać określeń w czasie teraźniejszym i konstruować ją w formie ogólnego i wiarygodnego sformułowania. Ważne, aby zawrzeć pozytywne i budujące siebie słowa.
Przykłady afirmacji:
- Jestem zdrowy i szczęśliwy.
- Kocham siebie i innych.
- Jestem cudem.
- Umiem przezwyciężyć każdy problem.
- Wierzę, że mogę wszystko.
- Pewność siebie to moje drugie imię.
Pozytywny wpływ afirmacji
Regularna praktyka afirmacji może sprawić, że poprawi się nasza motywacja do działania czy zwiększy produktywność. Z jej pomocą możemy oczyścić umysł z negatywnych myśli i poczuć się bardziej dowartościowani. W psychologii teoria autoafirmacji stała się podstawą badań sprawdzających działanie afirmacji w różnych kontekstach i sytuacjach. Wykazano, że afirmacje pomagają nam reagować w mniej defensywny sposób na „zagrażające” wiadomości, zaakceptować obecny stan rzeczy i zmienić nasze nastawienie do rozwiązywania problemów.
Afirmacja to jednak zagadnienie wykraczające dużo dalej, niż naukowe teorie i nie sposób go poruszać, nie dotykając aspektu energii i człowieka jako istoty energetycznej.
Mówi się, że pozytywne afirmacje tworzą wręcz uzdrawiające myśli, wspierają w rozwijaniu pewności siebie, szacunku oraz tworzeniu życia, którego pragniemy. Jednak co tak naprawdę sprawia, że afirmacja będzie przynosiła oczekiwane efekty? Kiedy jest ona najbardziej skuteczna i jak pojęcie afirmacji ma się do tak chętnie dziś podejmowanego tematu medytacji?
Na czym polega afirmacja duchowa?
Afirmacja jest popularnym narzędziem wśród osób interesujących się rozwojem duchowym. Należy jednak zwrócić uwagę, że pojęcie afirmacji jest często mylone z pojęciem medytacji samym w sobie. Afirmacja jest elementem medytacji, a ta sięga zdecydowanie głębiej, ponieważ poprzez aktywną medytację budzimy świadomość.
Ale po kolei…
Człowiek jest istotą wielowymiarową. Składa się z wielu członów, które razem ze sobą współgrają i jakakolwiek dysharmonia w nich powoduje, iż może pojawić się niechęć i brak motywacji do działania.
Wznosząc się na Wyższe Stany Świadomości, zyskujemy wpływ na kształtującą się przyszłość w niższych obszarach i właśnie dzięki temu możemy osiągnąć wymarzony sukces.
Należy pamiętać, że droga do nieba biegnie długą ścieżką wewnętrznych przekształceń. Dopiero po jakimś czasie dochodzi do spotkania ze świadomością, ale w tej podróży potrzeba rzetelnej wiedzy i praktyki.
Ezoteryka wszystko nazywa medytacją, sugerując, że ma dostęp do boskiej wiedzy. Skoro osoba początkująca nie ma żadnej wiedzy, może uznać, że jest tam prawda. Zwłaszcza gdy po takich medytacjach człowiek czuje się lepiej.
Co warto wiedzieć stosując afirmacje?
Na nasze życie, myśli, przekonania, zachowanie, najczęściej wpływają właśnie energie. Rozbudowany świat energetyczny i duchowy korzysta z praw i mechanizmów, o których najczęściej nie mamy pojęcia, a które potrafią totalnie zmienić nasze życie i nas samych.
Aby afirmowanie przynosiło najlepszy efekt, należy zrozumieć, co wpływa na to, że działa i jakie czynniki sprawiają, że afirmacja jest bardziej skuteczna. Gdzie szukać rzetelnej wiedzy na ten temat?
- Jak dotknąć świata energii i korzystać z mocy afirmacji?
- Co pozwoli rozpoznać konkretne mechanizmy i zrozumieć zasady gry energetycznej?
- Jak przejść barierę, którą bez trudu pokonywali geniusze i mistycy i uruchomić swój prawdziwy potencjał?
- Gdzie znaleźć dobrego nauczyciela, który oprócz teorii może poszczycić się doświadczeniem i wybitnymi osiągnięciami?
Zbigniew Jan Popko autor książek, setek materiałów wideo, nauczyciel świadomego życia, od kilkudziesięciu lat uzdrawia, przekazuje wiedzę, bezpiecznie wprowadza w świat energii, odblokowuje w ludziach możliwość wejścia w wyższe przestrzenie, umiejętność uzdrawiania i zapanowania nad życiem i przestrzenią. Sam bezustannie pobiera nauki w Świecie Duchowym i systematycznie zwiększa swój poziom.
Jak sam mówi uczy innych tego, co sam potrafi. Jak mówi Jan:
„Wszystkie ukazane światu za moim pośrednictwem medytacje i afirmacje zostały nam podarowane przez Wielkich Mistrzów Duchowych. Żadne słowo nie zostało przeze mnie zmienione. Są to w tej chwili najpotężniejsze narzędzia harmonizujące i ustawiające fizyczno-energetyczno-duchowe pasma Istoty Ludzkiej. Każda z medytacji, a nawet afirmacji, usuwa wszelkie węzły karmiczne i im podobne kody”.
Afirmacja - co to znaczy?
„Afirmacje to kierunkowanie przyszłych marzeń (kreacja). Powtarzanie sobie odpowiednich afirmacji pomoże nam w miarę skutecznie uspokoić umysł i zmienić nasz system reagowania. Są one w stanie osłabić siłę emocji, a nawet w pewnym stopniu zapanować nad nimi”.
Jednak należy sobie zdać sprawę, że celem jest bycie duchowo obudzonym w dziewięciu wymiarach.
Afirmacja sprawia, że człowiek potrafi wznieść do wymiaru 4-5, gdzie psychika powoli zaczyna dochodzić do głosu. Jeśli afirmujesz sobie coś pozytywnego, to samoistnie czujesz się lepiej. Mnóstwo takich właśnie afirmacji jest dziś sprzedawanych pod nazwą - medytacja.
Jednak afirmacja nie sprawia, że człowiek się zmienia, tylko lepiej funkcjonuje.
Wtedy właśnie człowiek zostaje zamknięty na rozwój i często nie zdaje sobie sprawy, że zatrzymując się na tym etapie w dalszym ciągu funkcjonuje w niewiedzy i nie walczy o indywidualne, będące źródłem jego wewnętrznej mocy. Zostaje zręcznie zamknięty w niższych wymiarach, choć jest mu lepiej niż było.
Ważne, by korzystając z afirmacji, rozumieć jak funkcjonuje człowiek i czym jest prawdziwa medytacja. Wówczas afirmacja jest dobrym wsparciem, gdyż na samym początku dobrze pozwala się wyciszyć, zrelaksować i przedłuża chwile, w których lepiej patrzymy na świat.
Kontemplacja
Kontemplacja oscyluje mniej więcej od wymiaru 2,5 – 5. Widać tu wyraźnie, że już samo skupianie uwagi może sprawić, że wzniesiemy się wyżej. Czemu tak się dzieje? Bo tracimy kontakt z ludźmi, z tłem energetycznym, z tym wszystkim, co było niewłaściwe, a na co dzień połączone z nami energetycznie. Kiedy zaczynamy się koncentrować na naszym jądrze, np. na oddychaniu, wówczas nasza wibracja samoistnie idąc za jądrem energetycznym, zmierza ku jądru duchowemu, a cały proces dzieje się automatycznie.
Kontemplacja jest tutaj prawdziwym wejściem w uruchomienie medytacji.
Koncentracja
Koncentracja dochodzi do wymiaru 4-5, czyli tak samo jak afirmacja. Jest przydatna, jeśli człowiek przytłoczony trudnościami nie potrafi wejść w cudowny stan, bo jest w stresie i depresji, wówczas korzysta się z koncentracji np. stosując oddechy. To sprawia, że człowiek powoli się podnosi. Natomiast pełna kontemplacja, to jednoczenie się z naturą i poprzez cząstki sił przyrody, łączenie się z Górą, czyli ze Światem Duchowym. Koncentracja daje ten efekt dopiero wtedy, kiedy jest połączona z medytacją.
Sama medytacja zaczyna się dopiero od wymiaru 3 i rozciąga do wymiaru 10.
Zatem jeśli już trenujemy lub dopiero zaczynamy swoją przygodę z medytacją, to należy wiedzieć, że nie wejdzie się w nią, jeśli nie uruchomi się afirmacji albo koncentracji. Na początku pomocna może okazać się sesja oddechowa, wyobrażanie sobie, że jest się światełkiem, że jest dobrze, co skutecznie podnosi wibracje. Wówczas można wejść w medytację.
Zachęcamy też do zapoznania się z całym działem Medytacja, który jest unikalną skarbnicą wiedzy i jedynym w swoim rodzaju wprowadzeniem w praktykę medytacji. Autor swoim doświadczeniem, szczerością i niebagatelną wiedzą, otwiera świat medytacji osobom początkującym i jednocześnie odsłania nieznane jej aspekty przed tymi, którzy mieli już okazję doświadczać co daje medytacja.
Jak medytować bezpiecznie?
Autor przestrzega przed niezbadanymi medytacjami prowadzonymi przez pseudodoświadczone osoby, które zapętlają człowieka jedynie w pierwszych czterech wymiarach. Takie medytacje poza stanem uspokojenia i relaksacji, nie zapisują w nas żadnego stałego przekształcenia. Czujemy się wspaniale, lecz tylko na krótki czas. W rozwoju duchowym powinno nam zależeć na nowych ustawieniach, które będą solidną podstawą do uszlachetnienia swojego człowieczeństwa, zmiany siebie, jak i naszej rzeczywistości na lepsze.
Medytacje duchowe, które tworzy Jan to podróże duchowe połączone z nauką, gdzie każda scena przemienia człowieka, zmieniając jego zapisy w DNA, podobnie jak Medytacje dźwiękowe - Gongi. Medytacje przygotowane przez Jana dostępne są dla każdego. Umieszczone w najwyższych wymiarach, w trakcie odtwarzania czyszczą i ustawiają ludzką energetykę tak, aby nie ograniczały nas kody i węzły karmiczne. W trakcie ich odsłuchiwania nasza wibracja podnosi się tak, jakbyśmy medytowali od wielu lat. Odtwarzanie nagrania i wewnętrzna chęć, by wszystkie korzystne procesy zachodziły, daje uczestniczącemu w medytacji natychmiastowy dostęp do przestrzeni duchowych, w których możemy uzyskać dostęp do niebywałej wiedzy i doświadczyć prawdziwych, mistycznych stanów.
Zachęcamy też do korzystania z bezpłatnych działań duchowych umieszczonych w dziale Psychologia Duchowa, jak i z bazy wiedzy dostępnej w naszym serwisie.
Wpis redakcji popko.pl, cytaty użyte w artykule autorstwa Zbigniewa Jana Popko