Jak znaleźć przyjaciół?
Data publikacji: 11:00, dnia 06 kwiecień 2023r.
Wspólne zainteresowania takie jak sport, taniec czy rozwój duchowy mogą okazać się kluczem, aby znaleźć przyjaciela w dorosłym życiu. Uniwersalnej recepty, która podpowie nam, jak to zrobić niestety nie ma, ale na pewno warto wychodzić z inicjatywą wspólnego spędzania czasu i rozwijania hobby. Aktywne spędzanie czasu w miejscach, gdzie przebywają inni ludzie, stwarza większe szanse na poznanie kogoś, niż samotne siedzenie w domu. Mimo tego, że przez Internet niekiedy łatwiej kogoś zaczepić i kontynuować znajomość. W tym wpisie powiemy, jak znaleźć przyjaciela po 40. roku życia i jak rozwój duchowy może pomóc zdobywać nowe znajomości.
Gdzie znaleźć przyjaciół?
Wiele osób po rozpadzie wieloletniego związku zastanawia się – jak mogę znaleźć przyjaciela, aby nie czuć się samotnie? Poszukajmy miejsc, gdzie można znaleźć przyjaciół lub choćby znajomych. Wbrew powszechnie panującym opiniom takim miejscem nie jest kino. Jak chcesz poznać przyjaciół i nie masz psa ani małych dzieci trudno będzie kogoś poznać na osiedlu w blokowisku, gdzie każdy czuje się anonimowo. Jak więc znaleźć prawdziwego przyjaciela ? Ludzie mieszkający na osiedlach domów jednorodzinnych integrują się ze sobą o wiele łatwiej. Możesz innym pokazać swoje mocne strony, pielęgnując ogród z roślinami ozdobnymi lub uprawiając warzywa. Sąsiedzkie więzi są silne, jeśli naprawdę o nie zadbasz i dostrzeżesz w nich potencjał. A zatem gdzie znaleźć przyjaciół ?
- Przyjaciela możesz znaleźć tuż za płotem, pielęgnując stosunki dobrosąsiedzkie.
- Warto integrować się z rozmaitymi grupami o wspólnych zainteresowaniach.
- Korzystaj z zorganizowanych wyjazdów i wakacji, gdzie są inne osoby bez towarzystwa.
- Wychodź z inicjatywą, bądź aktywny i korzystaj z każdej okazji poznania kogoś nowego.
- Pielęgnuj ciekawe pasje, okazując jednocześnie zainteresowanie innymi ludźmi.
- Pamiętaj o regule wzajemności – to sposób, aby ze znajomości przejść do przyjaźni.
- Szukaj znajomych przez Internet, np. w grupach z najbliższej okolicy i szybko przenieś kontakt ze świata wirtualnego do rzeczywistości.
Budowanie przyjaźni zgodnie z radami psychologów
Wskazówki psychologów, jak znaleźć przyjaciół po 40. są dość klarowne. Najważniejsze, że do otaczania się przyjaciółmi nie trzeba posiadać jakichś szczególnych atutów. Wystarczy, że otworzymy się na ludzi i pozwolimy im, aby obdarzyli nas autentyczną sympatią. Eksperci od relacji międzyludzkich sugerują inicjowanie kontaktów ze szczególnym uwzględnieniem najbliższego otoczenia.
Okazuje się, że poszukiwanie najlepiej zacząć od osób ze swojego środowiska i starać się poszerzać krąg znajomych. Jeżeli dostrzegasz kogoś, z kim warto zawrzeć bliższą relację, nie czekaj, aż ta osoba się do ciebie zbliży. Jak chcesz mieć przyjaciół, nawiązuj rozmowy, proponuj wspólne wyjścia np. na zakupy, do kina i zapraszaj do siebie na kubek herbaty oraz domowe ciasto. Takie zachowanie stwarza realną szansę na odkrycie wspólnych poglądów czy zainteresowań, które potem owocują coraz bliższymi relacjami, a w tym także przyjaźnią.
Ciekawe hobby to odpowiedź, jak zdobyć znajomych!
Chcesz zyskać przyjaciół? Pielęgnuj pasje pod warunkiem, że nie czynią z ciebie samotnika. Rozwijając hobby, takie jak np. sport czy taniec, dzięki którym można zdobyć znajomych i dobrze się bawić w większej grupie. Hobby to znakomity wabik także w Internecie, na który można przyciągnąć do siebie interesujących rozmówców.
Pamiętaj w budowaniu przyjaźni o zasadzie wzajemności, a kiedy z kimś rozmawiasz, nie mów cały czas o sobie. Postaraj się być uważnym słuchaczem i bierz aktywny udział w rozmowie: potakuj, kiwaj głową ze zrozumieniem, zadaj pytanie, jeśli coś wymaga dopowiedzenia. Takie zachowanie zawsze zjednuje sympatię innych i sprzyja zacieśnianiu więzów. Jeżeli wspólnie gracie w golfa rozdawaj pochwały: dobry strzał , świetna linia , gdzie nauczyłeś się takiego swingu? Zawsze zauważaj u innych to, co dobre i najbardziej wartościowe i nie oszczędzaj na komplementach, a ludzie będą lgnęli do ciebie z prawdziwą radością.
Ważna zasada – reguła wzajemności w przyjaźni
O grono sprawdzonych przyjaciół zawsze warto dbać. Bez wzajemności każda przyjaźń szybko się rozpada. Podczas spotkania i rozmowy, zawsze staraj się wczuć w problem drugiej osoby, wysłuchaj historii i spróbuj coś doradzić. W przeciwnym razie ta osoba może poczuć się ignorowana, a wasza kiełkująca przyjaźń nie przetrwać tej próby.
Reguła wzajemności w psychologii społecznej to podstawowa zasada, którą kierują się ludzie. W skrócie mówi ona, że należy odwzajemniać się osobie, która coś dla nas zrobiła. Reguła ta jest bardzo silna i powszechna, nabywamy ja bardzo wcześnie w procesie socjalizacji już w dzieciństwie.
Jak działa zasada wzajemności w poznawaniu przyjaciół? Wzajemność to jedna z najbardziej rozpowszechnionych i podstawowych form kontaktów międzyludzkich. Jest doskonale znana wszystkim społeczeństwom. Po prostu wypada odpowiednio odwdzięczyć się osobie, która zrobiła dla nas coś dobrego lub pomogła nam w trudnej sytuacji. Zasada „przysługa za przysługę” działa między sąsiadami, ale nie tylko. Sprawdza się w niemal w każdej sytuacji podczas budowania relacji międzyludzkich.
Social media i fora tematyczne
Jak znaleźć przyjaciół w Internecie najlepiej wiedzą młodzi ludzie, ale nie tylko oni są aktywni w mediach społecznościowych. Obecnie z serwisów tego typu korzysta ok. 83 proc. osób powyżej 13. roku życia. Wśród użytkowników social mediów znajdziemy osoby w każdym wieku – najwięcej będzie tych w wieku od 18 do 44 lat, ale aktywnych jest także wiele osób powyżej 55 roku życia według raportu Social Media w Polsce 2021 .
Poznawaj nowych znajomych bez przeszkód. Spotykać nowych ludzi możesz choćby na forach internetowych, rejestrując się na wybranym portalu tematycznym np. dla miłośników dobrego filmu, literatury pięknej czy egzotycznych podróży. Sądzisz, że wirtualne znajomości są płytkie i przelotne? Niekoniecznie. Wiele z nich przenosi się do świata realnego, dając początek prawdziwym i trwałym przyjaźniom, opartym na wspólnych zainteresowaniach. Jak zdobyć przyjaciół , to najlepiej takich, z którymi łączy nas coś wspólnego i zawsze będzie o czym porozmawiać.
Budowanie przyjaźni na punktach wspólnych
Psycholog radzi, jak znaleźć przyjaciół i zjednać sobie ludzi poprzez szukanie punktów wspólnych. Nawiązywać nowe znajomości można np. na siłowni lub w klubie fitness. W rozmowie z nowo poznaną osobą podkreślaj to, co was łączy i nie wytykaj różnic, ewentualnie delikatnie je zaznacz, żeby pokazać komuś inny punkt widzenia. Lepiej na przyjaźń działa stwierdzenie: ja też lubię przychodzić na siłownię wieczorem , niż podkreślanie tego, co dzieli nas z drugą osobą.
W towarzystwie osób, które mają takie same upodobania czy nawyki, czujesz się po prostu bezpieczniej i pewniej. Jak chcesz poznać przyjaciół, zapytaj, co świeżo poznani ludzie lubią i szukaj punktów wspólnych. Wyślesz rozmówcy zachęcający sygnał z wiadomością, że warto poznać cię bliżej. O wiele łatwiej rozwijać znajomość, gdy więcej was łączy. Z taką osobą poczujesz bliskość i szybko zbudujesz prawdziwe więzi.
Ugodowy charakter i gotowość do kompromisów
Kolejna rada na temat tego, jak powiększyć grono sprawdzonych przyjaciół to - staraj się żyć z innymi w zgodzie, ponieważ nic bardziej nie odpycha od ludzi niż zawziętość, mściwość i kłótliwy charakter. Zawsze staraj się znaleźć rozwiązania kompromisowe, a zobaczysz, że to będzie procentować. Postaraj się nie krytykować innych, bo pokażesz się z niekorzystnej strony, narobisz sobie wrogów i nadal będziesz zamartwiać się tym, jak zdobyć przyjaciół.
Co jeszcze może pomóc poznać nowe osoby?
Jak zjednać sobie ludzi ?
Chcesz nawiązywać nowe znajomości? Mieć grupę znajomych i zdobyć nowych? Jest mnóstwo porad i wskazówek, jak można znaleźć przyjaciela. Przeczytaj kilka z nich i zastanów się co możesz zmienić by pozyskać nowych przyjaciół przede wszystkim otworzyć się na innych ludzi.
Zasada wzajemności ma także swoją negatywną stronę: oko za oko, ząb za ząb. To sposób, by zamiast przyjaciół, z którymi w razie potrzeby pójdziesz na kompromis, mieć wokół siebie zawziętych wrogów. Jak się zachowywać, aby znaleźć nowe kontakty?
- Mów dobrze o nieobecnych,
- nie zanudzaj, nie narzekaj, nie opowiadaj o swoich chorobach,
- słuchaj i doceniaj rozmówcę,
- ciesz się z sukcesów znajomych,
- nie zamęczaj mówiąc o sobie,
- organizuj spotkania,
- dbaj o kontakt,
- kochaj ludzi,
- bądź prawdziwy i pomocy.
To jednak nie wszystko.
Rozwój duchowy, a znalezienie prawdziwego przyjaciela
Warto poznawać nowych ludzi, a rozwój duchowy może ułatwić znalezienie prawdziwego przyjaciela. Jak to możliwe? Bo świadomość i znajomość praw energetycznych pozwala Ci być takim z kim przyjemnie spędza się czas. Ponadto lepiej potrafimy odnaleźć się wśród ludzi, rozpoznać i odczytać drugiego człowieka.
Rozwój duchowy to jednak proces długofalowy, co zatem zrobić jeśli wykorzystaliśmy już wszystkie znane nam metody, a dobrych znajomych chcemy mieć już dziś?
Co może zdecydowanie ułatwić relacje z drugą osobą?
Co należy zrobić, aby podnieść wartość uczucia w sobie i w drugim człowieku tak, żeby wzrosło zainteresowanie i chęć do rozmowy?
Obejrzyj nietuzinkowy materiał terapeuty duchowego Zbigniewa Jana Popko, poznaj zasady energetyczne i duchowe oraz skorzystaj z działania Jana, które pomoże Ci zjednać interesujących ludzi i jeśli o to zadbasz uzyskać przyjaźni drugiej osoby.
Materiał ten jest jednym z wielu aktywnych działań umieszczonych w serwisie popko.pl w dziele: Samouzdrawianie.
Znajdziesz tam więcej darmowych działań duchowych, z których możesz korzystać kiedy tylko poczujesz taką potrzebę. Każde z umieszczonych tam działań płynie z wysokich wymiarów i jest duchowym antidotum na przykre sytuacje, które w tym świecie zdarzyć się mogą praktycznie codziennie. Nie musisz znać wszystkich praw duchowych i zasad działania, ważne, że możesz z nich skorzystać zawsze wtedy, gdy poczujesz taką potrzebę. To właśnie umożliwia Jan swoją wiedzą, pracą i doświadczeniem.
Przyjaźń wpływa na wydłużenie życia
Przyjaźń wpływa równie korzystnie na nasze zdrowie, jak zrównoważona dieta czy ćwiczenia. Dobre relacje z innymi zmieniają biochemię mózgu oraz modyfikują działanie układu odpornościowego. Dobrzy przyjaciele przestawiają na optymalny tor funkcjonowania. Stan ten jest związany z pozytywnymi emocjami, np. radością, które wzmacniają układ odpornościowy i sercowo-naczyniowy – wyjaśnia Daniel Goleman, twórca pojęcia inteligencji emocjonalnej. Naukowcy zaobserwowali, że osoby podtrzymujące kontakty towarzyskie żyją dłużej od ludzi samotnych.
Im więcej bliskich przyjaciół, tym więcej radości i chęci do życia!
Wpis redakcji popko.pl