Jak medytować? Co daje medytacja?
#medytacja
Data aktualizacji: :, dnia r.
Jak medytować?
Pod nazwą medytacja kryje się bogactwo technik, które mają wspólny cel - uczynić każdego zdrowszym i szczęśliwszym.
Po co jest medytacja i co trzeba zrobić, aby czerpać z niej maksimum korzyści?
Co daje medytacja?
Każdego dnia głowę zalewa potok myśli. Ta gonitwa utrudnia podejmowanie decyzji, rodzi napięcie i zaburza równowagę. W takim chaosie ciężko jest żyć. Medytacja sprawia, że łatwiej nad nim zapanować. Z dystansem, czyli świadomie przyglądamy się wtedy sobie - swoim emocjom, reakcjom i otoczeniu. Pojawia się spokój, co przynosi korzyści zarówno ciału, jak i umysłowi.
Regularne medytowanie obniża poziom stresu, wzmacnia system odpornościowy i odciąża układ krwionośny. Dzięki temu jesteśmy zdrowsi, żyjemy dłużej, mamy więcej energii, a nasze relacje z otoczeniem są bardziej harmonijne. Pozytywniej patrzymy na świat i chętniej doceniamy mijające chwile. A to tylko i tak nielicznie wymienione korzyści.
Która technika jest najlepsza?
Powszechnie medytacja polega na skupieniu uwagi np. na oddechu, obserwacji siebie, swoich myśli lub otoczenia. Jest to forma pracy z umysłem oraz dobry wstęp do rozpoczęcia swojej przygody. Warto jednak pójść krok dalej, by w pełni wykorzystać potencjał, jaki drzemie w tej praktyce.
Człowiek jest istotą wielowymiarową, na co dzień scentrowaną głównie w obszarze umysłu. Aby być aktywnym w całym spektrum siebie, należy obudzić świadomość. Umysł staje się wtedy jej narzędziem.
Pojawia się cisza, człowiek odczuwa większy spokój, a uwolnienie od zgiełku myśli sprawia, że chętniej i odważniej angażuje się w życie.
Praktyka, która zaskakuje
Na naszej stronie popko.pl znajduje się wiele medytacji prowadzonych przez mistyka Zbigniewa Jana Popko. Otwarty podczas każdego nagrania kanał duchowy umożliwia wywołanie w medytującym określonych stanów energetycznych i duchowych. Dzieje się to za sprawą podwyższenia poziomu wibracji.
Taka medytacja to potężne narzędzie harmonizujące i aktywizujące różne struktury człowieka. Każda jest inna - jedne pozwalają lepiej zrozumieć siebie i świat, a dzięki temu odnaleźć się w nim jak najlepiej, inne zaś odczuć, jakim trzeba się stać, by osiągnąć sukces lub poradzić sobie z problemami.
Są odwrotnością bierności. Umożliwiają wprowadzenie trwałych pozytywnych zmian w życiu, wyostrzają intuicję i wyobraźnię oraz są kluczem do własnej duchowości.
Czy medytacja uzdrawia?
U podłoża aż 70% chorób leżą zaburzenia energetyczne. Uzdrawianie duchowe, które wykorzystuje właśnie medytację do wprowadzania zmian w energetyce człowieka, likwiduje wszelkie blokady i uruchamia proces zdrowienia, który trwa nawet po jej zakończeniu.
Taka medytacja nazywana jest również modlitwą uzdrawiającą. Jednak nie tylko wiara uzdrawia - poprawa zdrowia jest efektem naprawy DNA energetycznego, która wówczas zachodzi oraz eliminacji niektórych czynników, które nie pozwalają choremu wyzdrowieć.
To kolejny dowód na to, jak wartościową praktyką jest medytacja i jej wielofunkcyjny charakter. Może z niej korzystać każdy bez względu na to, co chce osiągnąć.
Więcej na temat medytacji znajdziesz w dziale Medytacja.