Jesteś tutaj: Blog Radiestezja - co to jest i jak działa?

Radiestezja - co to jest i jak działa?

#radiestezja #wahadełko #skale

Data publikacji: 09:30, dnia 20 czerwiec 2024r.
Kategoria:Blog
2949
0

Każdy z nas pragnie cieszyć się dobrym zdrowiem, witalnością oraz czuć się komfortowo we własnym domu. Poszukiwanie sposobów na poprawę samopoczucia oraz harmonii w przestrzeni fizycznej, ale także życiowej niejednokrotnie prowadzi do odkrycia i poznania niekonwencjonalnych metod.

Jedną z nich jest radiestezja. Dla niektórych termin ten może brzmieć tajemniczo, u innych wywołać fascynację, czy wzbudzić sceptycyzm. Bez względu na emocje, jakie mogą nam towarzyszyć, każdy może zgłębić jej sekrety, nauczyć się podstaw pracy z wahadłem i samodzielnie wykorzystać tę praktykę do swoich osobistych celów.

Czego dowiesz się z dzisiejszego artykułu?

  • Poznasz, czym jest radiestezja i czy jest bezpieczna.
  • Dowiesz się, kto to radiesteta i jaka jest jego rola.
  • Czy można wykorzystać wahadełko do poprawy jakości naszego życia i zdrowia?

Dla wszystkich, którzy pragną pójść krok dalej, by odkryć jeszcze więcej, znaleźć odpowiedź na każde pytanie, jakie może nam przyjść do głowy, zgłębiać i badać tajemnice własnego życia, relacji, zdrowia i duchowości - przedstawimy innowacyjną metodę pracy z wahadłem duchowym, inaczej określaną wahadełkowaniem duchowym.

Gotowi? Zapraszamy do lektury.

Radiestezja - co to i jak działa?

Radiestezja - co to oznacza?

Czym jest radiestezja? To dziedzina, znana również jako różdżkarstwo, której istotą jest wykorzystywanie specjalnych narzędzi, takich jak wahadła czy różdżki, do wykrywania i interpretacji promieniowań oraz energii emitowanych przez różnorodne źródła, zarówno naturalne, jak i sztuczne. Radiesteta, będąc w stanie koncentracji, staje się bardziej wyczulony na te bodźce, co pozwala mu interpretować ruchy wahadełka lub różdżki.

Jaka jest geneza radiestezji?

Termin „radiestezja” pochodzi od łacińskiego słowa „radiatio”, które oznacza promieniowanie oraz greckiego „aesthesia” oznaczającego wrażliwość. Odnosi się do zdolności wykrywania i interpretowania różnego rodzaju energii i promieniowania, które nie są widoczne gołym okiem.

Praktyki przypominające radiestezję istniały od starożytności, ale to właśnie w XX wieku zaczęto bardziej systematycznie badać i definiować te działania.

Za twórcę nowoczesnej radiestezji uważa się francuskiego księdza Abbé Alexis Bouly'ego, który w 1929 roku po raz pierwszy użył terminu „radiestezja”, aby opisać swoje badania i działania związane z wykrywaniem wody, minerałów oraz innych przedmiotów przy pomocy wahadła, różdżek.

Radiesteta - kto to? Czym się zajmuje?

Radiesteta to specjalista, który zajmuje się wykrywaniem i analizą subtelnych energii oraz promieniowań za pomocą sprzętu radiestezyjnego (różdżki, wahadła bądź inne narzędzia).

Wahadło - sprzęt radiestezyjny w pracy radiestety

Praca radiestety obejmuje szeroki zakres działań, począwszy od poszukiwania podziemnych cieków wodnych i złóż mineralnych, miejsca pod budowę studni, przez sprawdzenie autentyczności i przydatności wielu przedmiotów używanych na co dzień, diagnozowanie energetycznych zaburzeń w organizmie człowieka, aż po ocenę energetyki przestrzeni mieszkalnych oraz miejsc pracy. Temat ten rozwiniemy w kolejnym akapicie.

Zastosowanie radiestezji

Ta niekonwencjonalna praktyka znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach. Cieszy się popularnością wśród tych osób, które poszukują alternatywnych metod dbania o swoje zdrowie i harmonię w życiu, ale nie tylko. Poniżej przedstawiamy dziedziny, w jakich radiestezja jest wykorzystywana.

  • Geologia i hydrologia.
    Jednym z najstarszych i najbardziej znanych zastosowań radiestezji jest poszukiwanie podziemnych cieków wodnych oraz zasobów mineralnych. Radiesteci bywają często zatrudniani do zlokalizowania źródeł wody na terenach, gdzie dostęp do niej jest ograniczony.

  • Medycyna alternatywna.
    Radiesteci wykorzystują wahadła, różdżki w celu diagnozy zaburzeń energetycznych w organizmie człowieka. Próbują wykryć miejsca, w których energia nie płynie prawidłowo, co może być przyczyną różnorodnych dolegliwości.

  • Rolnictwo.
    Radiesteci wykorzystują wahadło do wyboru najlepszych miejsc pod uprawy. Celem jest optymalizacja wzrostu roślin i zwierząt oraz unikanie miejsc, które mogą być niekorzystne dla upraw i hodowli.

  • Architektura i budownictwo.
    Wahadło pomaga w poszukiwaniu odpowiednich miejsc pod budowę domów oraz innych budynków, tak aby unikać stref szkodliwego promieniowania, które mogą wpływać na ludzki organizm.

Ponadto radiestezja znajduje zastosowanie w kryminalistyce, m.in. do poszukiwania zaginionych osób, w biznesie, czy w analizie psychometrycznej do oceny cech osobowości, czy stanu czakr.

Radiestezja medyczna

Czym jest radiestezja medyczna? Na czym polega leczenie wahadełkiem?

Radiestezja medyczna. Leczenie wahadełkiem

Radiestezja medyczna, inaczej określana jako terapeutyczna, to specjalistyczna gałąź radiestezji, która koncentruje się na diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń zdrowotnych przy użyciu przedmiotu radiestezyjnego, jakim najczęściej jest wahadło.

Celem tej praktyki jest wspieranie procesów zdrowienia poprzez przywracanie równowagi energetycznej organów, a tym samym całego organizmu. Zadaniem radiestety jest dokonanie diagnozy zaburzeń naturalnego pola energetycznego człowieka, a w dalszej kolejności oczyszczenie - usunięcie negatywnej energii, a dopiero potem nasycenie organizmu energiami prozdrowotnymi.

Aby uzyskać jak najlepsze możliwe rezultaty, radiesteci starają się dostosowywać metody leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta, proponując np. dodatkowe terapie naturalne (ziołolecznictwo, akupunkturę), które mają na celu przywrócenie równowagi i powrót do zdrowia.

Czy radiestezja jest bezpieczna?

Radiestezja to praktyka zaliczana do medycyny niekonwencjonalnej. W związku z tym w kwestii tak ważnej, jaką jest ludzkie zdrowie, może być stosowana jako uzupełnienie, a nie zastępstwo dla konwencjonalnych metod leczenia i diagnozowania.

Może wspomóc poszukiwanie harmonii i dobrostanu, dzięki spojrzeniu na ludzki organizm także od strony energetycznej.

To może Cię zainteresować: Medycyna niekonwencjonalna, czyli dlaczego warto z niej skorzystać?

Zrób krok dalej - odkryj potęgę pracy z wahadłem duchowym

Zbigniew Jan Popko - Uzdrowiciel duchowy z ponad 20-letnim doświadczeniem, nauczyciel świadomego życia, autor Skal Duchowej Mądrości, urodził się z niezwykłym darem jasnowidzenia. W swej codziennej pracy posługuje się skalami oraz wahadłem duchowym.

Na czym polega fenomen wahadełkowania duchowego?

„Wahadełkowanie duchowe tylko na pierwszy rzut oka przypomina radiestezję. Ale i jak każda nauka opiera się ono na konkretnych zasadach”.

Umiejętność odczytywania informacji ze Skal za pomocą wahadła to jeden z potężnych filarów rozwoju duchowego. Skale Duchowej Mądrości to coś więcej niż diagramy radiestezyjne. Sięgają przestrzeni duchowych, dlatego informacje, które za ich pomocą odczytujemy są pełniejsze. Metoda wahadełkowania duchowego jest niezastąpiona w codziennej weryfikacji naszych wyborów oraz w uzyskiwaniu odpowiedzi na wszelkie pytania, które mogą nam się nasunąć.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wahadełkowania duchowego? Odwiedź Akademię Wiedzy Duchowej. W dziale Skale Duchowej Mądrości znajdziesz niezbędne materiały, które pomogą Ci nauczyć się pracy z wahadłem. Wahadła można nabyć w naszym sklepie internetowym.

Jeśli zastanawiasz się:

  • Jaka jest różnica pomiędzy wahadełkowaniem radiestezyjnym a duchowym?
  • Jakie wahadełko wybrać, by było odpowiednie dla Ciebie i służyło za osobisty talizman?
  • Jak przygotować się do wahadełkowania?

Polecamy zapozanać się z poniższym materiałem:

Ponadto na naszych kanałach YouTube dostępne są wideoblogi z zakresu rozwoju osobistego i duchowego oraz medytacje, które można stosować na co dzień.

Wpis redakcji popko.pl

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2025