Jesteś tutaj: Blog Rozwój osobisty Stres emocjonalny - jak radzić sobie z emocjami?

Stres emocjonalny - jak radzić sobie z emocjami?

#stresemocjonalny # emocje # stres # psychologia

Data publikacji: 10:00, dnia 10 maj 2022r.
Kategoria:Rozwój osobisty
9172
0

stres emocjonalny - no stress

Nasze życie czasem przypomina kocioł – wszystko ogarnia chaos, nie dajemy sobie rady, nie wiemy, za co się chwycić. Co wyprostować jako pierwsze, drugie... a na piąte już nie mamy siły. Sami – gdy mówimy o poprawie umysłu, psychiki i egzystencji – wiemy, że namieszane, że musimy z czegoś wyjść. Z czegoś, co nas porwało i unosi, a unosi nie wiadomo dokąd. Towarzyszą temu charakterystyczne emocjonalne objawy stresu: mętlik w głowie, uporczywy natłok myśli, huśtawki nastrojów i trudności z koncentracją.

Wiele tych objawów przypisujemy pędowi życia. Tłumaczymy je problemami w pracy, a nierzadko i zachowaniem innych ludzi. Czasem musi upłynąć dużo czasu nim w końcu rozgardiasz w nas i mimowolnie przez nas powodowany w końcu wywoła nagłą refleksję: ,,Chyba nie radzę sobie z emocjami.’’

Jak powstaje stres emocjonalny?

Gdy mówimy o kotle, który czasem przypomina nasze życie, mówimy o wszystkim, co nie pozwala nam normalnie żyć, spać i mieć normalnych relacji z ludźmi. Sami wiemy, że nawarstwią się czasem problemy życiowe, z któych nie umiemy wyjść, a od strony energetycznej przenika nas niska wibracja, zaczynamy chorować fizycznie i psychicznie (bo to jest właśnie energetyka). Jesteśmy w rozsypce. Czasami na zewnątrz nie widać tej wewnętrznej dysharmonii, bo, by przetrwać, udajemy. W ten sposób powstaje w nas rozdźwięk, rozwarstwienie, zapętlenie, które prędzej czy później może doprowadzić do załamania.

Stres emocjonalny

Dzieje się tak dlatego, że człowiek cały czas przebywa w niewidocznym środowisku energetycznym i podlega wpływowi różnego typu uwarunkowań egzystencjalnych. One wpływają na jakość naszego umysłu, na to co jest w nim zapisane, rodzaj przeżywanych emocji i ich ekspresję oraz na jakość myśli. Kształtują nasze potrzeby, transformując w ten sposób nasze stany psychiczne, które zawsze będą powiązane z potrzebami i poprzez myślenie i emocje będą wykorzystane przez umysł, by wpływać na psychikę.

Pojawia się wtedy stres emocjonalny, a przeciągające się zapętlenie i konflikt wewnętrzny potęgowany przez szybkie tempo życia powolutku doprowadza do tego, że z roku na rok się zmieniamy. Nasza odwaga gdzieś ginie, zadowolenie z życia umiera, a wewnętrzny spokój gdzieś wyparuje. Pojawia się paraliż egzystencji i stres. Jak pokonać stres emocjonalny i jakie są najlepsze sposoby radzenia sobie z emocjami?

Objawy stresu emocjonalnego

Objawy fizyczne stresu.

Fala unoszącej energii motywującej do działania lub odwrotnie, obezwładniające uczucie paraliżujące większość zmysłów, które sprawia, że trudno się oddycha, serce usilnie próbuje wyrwać się z piersi, a nogi zdają się nie wytrzymać presji i ugiąć w kulminacyjnym momencie – takie objawy fizyczne stresu towarzyszą każdemu przynajmniej kilka razy w życiu, jeśli nie częściej. Silnie stresogenne warunki, które stały się domeną obecnych czasów sprawiły, że stres towarzyszy nam niemal na co dzień, a jego długofalowe skutki stresu odczuwa bardzo dużo osób.

Bagatelizacja tego zjawiska jest alarmująca, ponieważ przeciąganie niekorzystnego stanu sprawia, że jest skutki są coraz trudniejsze do odwrócenia i dotyczą większości układów organizmu.

Charakterystyczne długofalowe objawy fizyczne stresu:

  • ciągłe uczucie zmęczenia
  • obniżenie jakości snu, które może prowadzić do bezsenności
  • spadek odporności organizmu (częste infekcje, przeziębienia)
  • upośledzenie prawidłowego funkcjonowania metabolizmu
  • rozdrażnienie, problemy ze złością
  • częste zamartwianie się

Dodatkowo stres zwiększa ryzyko wystąpienia wielu chorób, także nowotworowych i powoduje zaostrzenie dolegliwości, z którymi osoba na niego narażona obecnie się zmaga. Dane statystyczne jedynie potwierdzają to, że im szybciej zostanie on ograniczony, a najlepiej zlikwidowany niemal do zera, tym lepiej dla całokształtu naszego życia.

Nie radzę sobie z emocjami – co to właściwie znaczy?

Człowiek to nie tylko ciało fizyczne, ale również energetyczne, zwane popularnie duszą. Ludzka dusza to nic innego, tylko zbiór myśli i emocji, które na siebie wzajemnie oddziałują, tworząc charakterystyczny wzór tych powiązań, który potocznie nazywamy postawą lub charakterem. Myśli i emocje są stanami energetycznymi, albo raczej paczuszkami informacji przenoszonymi przez ładunki energetyczne. To dzięki nim tworzymy określone relacje ze światem i ludźmi. Gdy w ten obszar wnika niska wibracja, jakość myśli i emocji się pogarsza, a więc i nasze relacje ze światem i ludźmi.

jak radzić sobie z emocjami

Dzieje się tak dlatego, że cały świat emocji, stanów i informacji zapisywany jest w pasmach energetycznych w sposób typowy dla zapisu obrazu na taśmie magnetowidowej. Przeciętny człowiek zapisuje takie doświadczenia z reguły na trzech poziomach wibracji. To, co najgorsze, co najboleśniejsze, co obarczone strachem i niemocą, co ma wykwity depresji i podporządkowania innym, zapisywane jest na taśmie twardej, nisko wibracyjnej, bo tylko taka jest w stanie unieść tak ciężkie moduły (wydarzenia) energetyczne.

Na taśmie średnio wibracyjnej umieszczane są stany o względnie akceptowalnej psychicznej i egzystencjalnej wydolności, a na wysoko wibracyjnej to, co bez wahania nazwiemy naszym małym sukcesem: zawodowym, osobistym czy duchowym.

Od naszej rozwagi zależy, którą z tych taśm będziemy uruchamiać w umyśle z własnego wyboru, bo przecież możemy wspominać wszystko i wszystko, czym żyliśmy, w kółko odtwarzać, a którą będziemy zmuszeni puścić w ruch, gdy obce energie wejdą w nasze ciało energetyczne, obniżając czy też podwyższając wibracje.

Gdy uruchomione zostaną w nas niskie wibracje, będziemy w stanie odtwarzać jedynie kasety nagrane w nisko wibracyjnych polach, a nasza postawa wobec świata ulegnie zmianie na niekorzyść. Wróci stres emocjonalny, niechęć do życia, brak zdecydowania, jak i złe cechy aktywnie wyrażane w kontaktach z otoczeniem.

Słabości ożyją i upadniemy jako człowiek, staniemy się tacy sami, jakimi byliśmy, gdy nic nam nie wychodziło. Wróci nieudacznik, agresor, wróci to, co było zepchnięte w niepamięć, od czego się odzwyczailiśmy, co uznaliśmy za niechciane. I choć tę postawę kształtowały wydarzenia z przeszłości, to - obudzona - zacznie po staremu kształtować nową rzeczywistość, rzeczywistość, nad którą coraz wyraźniej będziemy tracić kontrolę.

Jak radzić sobie z emocjami?

Wystarczy przypomnieć sobie o obowiązku trwania w radości (więcej na ten temat znajdziesz tutaj), by nawet w dwa dni tak podnieść w sobie poziom wibracji, by ożyły zapisy na wysoko wibracyjnej taśmie numer trzy, zawierającej nie tylko zwycięskie sceny wyjęte z życia, ale i postawę, która do tych zwycięstw doprowadziła. A jeśli żyjący w cierpieniu człowiek nie zdążył jeszcze nagrać własnej taśmy szczęścia, to może to z powodzeniem zrobić korzystając z wyobraźni, gdzie będzie przeżywał stany i tworzył okoliczności, które utrwalą jego nowy wizerunek, wizerunek radzącego sobie z życiem człowieka. Potem to, jakim się stał w pozornie iluzyjnym świecie, przeleje w świat widzialny. Bo czyż odwaga i odczucie jedności z człowiekiem jest formą materialną czy też stanem energetyczno-duchowym, który po prostu istnieje, o ile został wypracowany?

jak radzić sobie ze stresem

Gdy dostajemy zastrzyk pozytywnej energii, nasze myśli i emocje zyskują na jakości i nasze patrzenie na świat ulega radykalnej poprawie i już nie musimy się martwić o to, jak radzić sobie z emocjami. To co nasz dotąd dręczyło, wydaje się mało istotne i do naprawienia.

Sposoby radzenia sobie z emocjami.

Jednym z narzędzi, które stanowią fenomenalne rozwiązanie na trudny czas jest Psychologia Duchowa  dział wiedzy na stronie popko.pl, którą za darmo dzieli się uzdrowiciel i nauczyciel medytacji Zbigniew Jan Popko. Psychologia Duchowa dąży do tego, by nasz umysł, psychika, myśli, emocje, by to wszystko pracowało należycie, harmonijnie bez starania się o to, by umysł ustawić, by silnie nad myślami, emocjami pracować, a nad potrzebami konkretnie i je jakoś systematycznie pod nowy wzór ustawiać. Psychologia duchowa od razu przyjmuje te nowe wzory, od razu korzysta z tych stanów, do których chcemy dążyć.

Jednym z jej narzędzi jest Kocioł, forma artefaktu umieszczonego w przestrzeni, furtka do naszych własnych pierwotnych ustawień i symbol życiowego kotła, w którym każdemu zdarza się tonąć. Medytacja umieszczona na końcu wideoblogu pozwala odczuć niesamowitą ulgę, kiedy wszystko to, co było w nas niewłaściwe nas opuszcza i pozwala z dystansu, z góry, chłodno na wszystko spoglądać. Bardzo dobrze łagodzi emocjonalne objawy stresu, ponieważ widzimy, gdzie odpuścić, ale się nie łamać, dostrzegamy nowe posunięcia, zdajemy sobie sprawę z tego co zrobić, by zachować stan równowagi, a zarazem utrzymywać poprawne relacje z ludźmi, bo na relacjach tworzymy całą swoją egzystencję.

,,Świat duchowy proponuje drogę na skróty, ale to nie jest droga z brakiem doświadczenia. Ten świat naprawdę wygląda zupełnie inaczej.’’ Z.J.Popko

Żeby lepiej się w tym odnaleźć najlepiej obejrzeć wstęp do Psychologii Duchowej. To pozwala lepiej zrozumieć działanie duchowe, które opiera się na natychmiastowym uruchomieniu czegoś, co normalnym trybem musielibyśmy uruchamiać z pomocą wielu ludzi, przeprowadzając wiele ćwiczeń, zmieniając się czasem przez całe lata. A tu od razu nas to prowadzi i podpowiada, jak sobie radzić z emocjami i co trzeba zrobić, by być innym człowiekiem.

Jak zapanować nad emocjami na zawsze.

"Wyzwolenie się, rozwój duchowy, w znacznej mierze polega właśnie na zdystansowaniu się od własnych emocji i zrozumieniu, że są one wynikiem ruchu energii w naszym organizmie. Emocje pochodzą z naszego układu energetycznego, a nie są wynikiem interakcji z ludźmi, z okolicznościami czy z przedmiotami. Każda emocja niesie w sobie ładunek energii wyposażony w informację o tym, jak ten ładunek energii ma być pomnożony (zapis w matrycy), i tym sposobem dyryguje naszą umiejętnością radzenia sobie z okolicznościami. One są szukającą ujścia energią, a matryca nakazuje ową energię upuścić w ustalonej z góry reakcji na jakieś wydarzenie. Miast zmieniać ludzi, sytuacje i przedmioty, wystarczy zmienić emocje, a raczej zapisy dotyczące ich interakcji, a zmienimy trwale nasz stosunek do rzeczywistości. Kierowanie uwagi do wewnątrz, miast rozpraszanie jej w zewnętrznych ocenach, jest pierwszym krokiem do zapanowania nad wewnętrznym chaosem. (...)
 
panowanie nad emocjami
Praktycznie rozwój duchowy wygląda bardzo prosto, wystarczy bowiem udoskonalić swój wizerunek dziecka bożego, by przekroczyć w sobie progi czasu i przestrzeni. Technicznie też nie jest to proces złożony i bardzo prosto można go wytłumaczyć. Zaczynamy od określenia czystości naszych zapisów w Macierzy. Ich procentowa pozostałość mówi wprost o tym, ile ze swojej czystości w toku karmicznej ewolucji utraciliśmy na skutek naszych słabości. Np. 30-procentowa czystość oznacza 70-procentowe znieprawienie, typową wartość w światach czyśćcowych, gdzie przebywa człowiek resocjalizujący się, jak to ma miejsce na tej planecie. By podnieść te wartości, by na powrót stać się czystym dzieckiem bożym, czyli prawdziwym człowiekiem, pracujący nad sobą muszą odtworzyć swoje zagubione parametry.
 
Dzięki prowadzeniu przez Miasto Oriin poznają, czym jest kochanie, wybaczenie, współodczuwanie, współtworzenie, opieka, troska i miłość, odpowiedzialność i rozumienie. Są to stany wibracyjne, które kształtują ludzką postawę, a ta z kolei jest czynnikiem wiodącym do coraz pełniejszego postrzegania Całości.
 
Dzięki tym stanom, na stałe przekształcającym strukturę energetyczno-duchową istoty ludzkiej, wzrastający szybko zapanowuje nad emocjami i myśleniem, potem nad ciałem egzystencjalnym, by w końcu otworzyć swoje oczy w powłokach duchowych. Umysł staje się wówczas narzędziem Jaźni, która nim steruje za pomocą pasm sensorycznych zwanych roboczo świadomością."

Dusza to nic innego, tylko zbiór myśli i emocji, które na siebie wzajemnie oddziałują, tworząc charakterystyczny wzór tych powiązań, który potocznie nazywamy postawą lub charakterem. Myśli i emocje są stanami energetycznymi, albo raczej paczuszkami informacji przenoszonymi przez ładunki energetyczne. To dzięki nim tworzymy określone relacje ze światem i ludźmi. Gdy w ten obszar wnika niska wibracja, jakość myśli i emocji się pogarsza, a więc i nasze relacje ze światem i ludźmi. I odwrotnie - gdy dostajemy zastrzyk pozytywnej energii, nasze myśli i emocje zyskują na jakości i nasze patrzenie na świat ulega radykalnej poprawie. To co nasz dotąd dręczyło, wydaje się mało istotne i do naprawienia.

Zapanowanie nad emocjami i stresem, wyjście z depresji, pokonanie lęków jest proste, jeśli odnajdzie się w sobie słońce i to słońce duchowo energetyczne się utrzyma, a potem wzniesiecie się na wyżyny Świadomości energetycznej lub duchowej wówczas Opiekun i Duch nas poprowadzi bo ich głos będzie w nas zawarty.

Bo kto odnajdzie się na poziomie świadomości - odnajdzie samego siebie."

                                                                                                                            

Wpis redakcji popko.pl, cytaty użyte w artykule autorstwa Zbigniewa Jana Popko.

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2025