Jesteś tutaj: Blog Rozwój osobisty 10 porad jak być bardziej pewnym siebie. Jak budować pewność siebie?

10 porad jak być bardziej pewnym siebie. Jak budować pewność siebie?

#jak być pewnym siebie #pewność siebie # psychologia

Data publikacji: 15:34, dnia 22 luty 2022r.
Kategoria:Rozwój osobisty
7325
0

10 porad jak być pewnym siebie. Jak budować pewność siebie?

  1. Pierwszy krok – podjęcie decyzji
  2. Ćwiczenie czyni mistrza
  3. Zwracaj uwagę na swoje myśli
  4. Wysokie wibracje – podstawa sukcesu
  5. Dbaj o siebie
  6. Gestykulacja – dobre ćwiczenie
  7. Odpowiednie otoczenie
  8. Stwórz klimat
  9. Równowaga energetyczna, czyli bądź sobą
  10. Medytacja – instrukcja najlepszej wersji siebie

Choć wiele osób pyta, jak być pewnym siebie, to stan ten przez każdego odczuwany jest inaczej. Ma różne natężenie i towarzyszyć mu może inne spektrum odczuć. Jednak bez wyjątku pewność siebie ma wpływ na niemal każdy obszar życia i w dużej mierze decyduje o realizacji wymarzonych celów. Związane z nią poczucie własnej wartości, samoocena i akceptacja siebie to elementy, które dają siłę do działania, a zaniżone odbierają chęci do interakcji z ludźmi i osłabiają wiarę w sukces, często prowadząc do wycofania się z wyścigu po własne spełnienie.

Jeśli zastanawiasz się:

  • Jak być pewnym siebie i bez przeszkód realizować własny potencjał?
  • Jak budować odwagę, pewność siebie, które pozwalają mocno chwycić ster życia we własne ręce?

Zapraszamy do lektury!

Jak być bardziej pewnym siebie

1. Pierwszy krok – podjęcie decyzji

Każda zmiana wymaga pewnego wysiłku, który często wzrasta proporcjonalnie do oczekiwanego efektu. Dlatego ta porada jak budować pewność siebie jest ważną podwaliną, fundamentem trwałych zmian i przyniesie dużo więcej satysfakcji niż szybkie metody, które rzadko przynoszą długofalowe efekty.

Proste zaakceptowanie faktu, że stanie się pewnym siebie człowiekiem będzie wymagało czasu i pracy, już uruchamia wartościowe procesy i pozwala wytrwać w postanowieniu. Postanowieniu, które nie musi kojarzyć się przecież z katorgą – to element pięknego procesu rzeźbienia samego siebie. To moment godny celebracji!

2. Ćwiczenie czyni mistrza

Wspomniana próba kształtowania siebie na osobę silną psychicznie, odważną i asertywną to dni, miesiące, a nawet lata pracy, które jednak w końcu zawsze dają pożądane efekty.

Wypracowywanie w sobie stanu pewności siebie wywołuje zmiany w procedurach sterujących ciałem fizycznym – organizm zaczyna produkować inne substancje, a zmiana w sposobie funkcjonowania staje się trwała i naturalna. Nie tylko psychika, ale całe ciało uczy się, jak być pewnym siebie. Realizacja własnego potencjału jest coraz łatwiejsza.

Istnieją jednak sposoby, by ten proces przyspieszyć. W dziale Rozwój Duchowy znajdziesz wiele cennych informacji, m.in. jak budować pewność siebie i odwagę. Dostępne są także medytacje, które mogą znacznie przyspieszyć proces wewnętrznej zmiany.

Jak budować pewność siebie?

3. Zwracaj uwagę na swoje myśli

Myśli, słowa i wyobrażenia, m.in. te o sobie, to wibracje kształtowane naszą intencją. Dlatego tak ważne jest, by wypełniać głowę tym, co pozytywne i budujące. Wtedy wibracja rośnie. Dzięki temu mamy lepsze samopoczucie, zwiększa się wpływ na życie. Poprawie ulegają także relacje z ludźmi. Myśli stają się energetycznym pędzlem, który maluje fizyczny świat i od ich twórcy zależy, jaką barwę ma przyjąć. Są instrukcją dla pozostałych struktur energetycznych, a nawet samego mózgu. Owe struktury także muszą nauczyć się i zrozumieć co oznacza pewność siebie.

4. Wysokie wibracje – podstawa sukcesu

Nie tylko myśli są wibracją – jest nią wszystko. Pozytywne nastawienie do czegoś lub kogoś sprawia, że powstaje pole o wyższej częstotliwości drgań. Warto więc dbać o wysokie wibracje na co dzień.

Co może pomóc ci podnieść swoje wibracje?

  • Zdrowe odżywianie
  • Ruch, gimnastyka
  • Pasje i czynności, które sprawiają radość
  • Dbanie o dobre relacje z otoczenie
  • Medytacja, afirmacja

Już tak proste czynności są wspaniałym paliwem dla każdej pozytywnej zmiany. Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, by odczuć wyraźną różnicę w samopoczuciu, co przekłada się także na wzrost pewności siebie.

Wysokie wibracje - klucz do sukcesu.

Jak być pewnym siebie

 5. Dbaj o siebie

To nie tylko dobra rada jak być pewną siebie kobietą. Skorzystać z niej mogą również mężczyźni.

Wygląd może być kojarzony z próżnością, lecz dbanie o ciało jest często ściśle związane z samoakceptacją i pewnością siebie. To właśnie dzięki ciału możliwy jest kontakt z ludźmi i ze światem. Dzięki temu nasze ruchy stają się pewniejsze, postawa wyprostowana, a ekspresja żywa i budząca zaufanie.

6. Gestykulacja – dobre ćwiczenie

Wspomniana wyżej ekspresja może być elementem ćwiczeń poprawiającym pewność siebie. Nauka właściwej postawy, gestykulacji czy nawet odpowiedniego wypowiadania słów także wpływa na ugruntowanie pożądanej postawy i jest dobrym sposobem na to, jak być pewnym siebie w miejscach publicznych.

7. Odpowiednie otoczenie

Nie chodzi tylko o to, by otaczać się ludźmi, którzy są pewni siebie. Ważne, aby wokół były osoby wspierające starania, bo gdy będą nieprzychylne zmianom, może to ostudzić nawet najgorętszy zapał.

Jak być pewnym siebie

8. Stwórz klimat

Książki, ubrania, przedmioty codziennego użytku lub wystrój wnętrza często odzwierciedlają charakter i dążenia tego, kto się nimi otacza. Przebojowa gazeta lub nowy krawat być może nie są receptą na to, jak być pewnym siebie, ale nawet drobne detale potrafią dodać animuszu, a zmiana w otoczeniu napędzić tę wewnętrzną.

9. Równowaga energetyczna, czyli bądź sobą

Nie zaniżając ani nie zawyżając własnej żywiołowości – bo każdy ma swoją, naturalnie do siebie dopasowaną – człowiek produkuje tę samą spokojną i stabilną energię. To sprawia, że inni też czują się dobrze i swobodnie. Bycie sobą nawet w stresowych sytuacjach to także wyraz odwagi i pewności siebie.

10. Medytacja – instrukcja najlepszej wersji siebie

Medytacja to potężne narzędzie, które może przynieść wiele korzyści dla Twojego umysłu, ciała i ducha. Pomaga uspokoić umysł, wyciszyć gonitwę myśli i obniżyć poziom hormonu stresu. Co więcej, pozwala lepiej zrozumieć swoje emocje, odczucia, myśli i wzorce zachowań. Dzięki medytacji możemy otworzyć się na innych ludzi i rozwijać umiejętność współodczuwania.

Medytacje Zbigniewa Jana Popko wychodzą poza ramy znanej nam medytacji. Co je wyróżnia?

Ich praktyka sprawia, że jakość funkcjonowania człowieka, zarówno na poziomie fizycznym, jak i energetycznym ulega poprawie. Dochodzi też do powstania niezwykłego zjawiska, jakim jest połączenie z mózgiem kwantowym, popularnie określanym Jaźnią. Wówczas poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego staje się niemal formalnością. Wpływ na egzystencję wzrasta, a relacje z ludźmi ulegają poprawie. Życie zmienia się w jednej chwili, a człowiek sam staje się aktywną medytacją i żywą praktyką uważności. To prawdziwe medytacje, które budzą świadomość.

Medytacje na pewność siebie.

Jak być pewnym siebie

Poleamy też głęboką, duchową medytację na pewność siebie. We wstępie dowiesz się więcej na temat tego, jak budować odwagę oraz jak być pewnym siebie.

Polecana medytacja na pewność siebie:

  • Pogłębia samoświadomość - umożliwia lepsze poznanie siebie, dzięki czemu staje się kluczem do rozpoczęcia pozytywnych zmian.
  • Podwyższa wibracje.
  • Pozwala zapanować nad negatywnym myśleniem.
  • Ułatwia zachowywanie dobrych relacji z ludźmi i samym sobą.

Więcej na temat medytacji znajdziesz w dziale Medytacja.

Wpis redakcji popko.pl

Materiały publikowane w serwisie popko.pl mają charakter edukacyjny i paramedyczny, a towary oraz usługi nie stanowią i nie zastępują porady medycznej. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu jest wskazane, tylko i wyłącznie z podaniem aktywnego linka popko.pl jako źródła. Nazwa serwisu, jego koncepcja, wygląd graficzny, oprogramowanie oraz baza danych podlegają ochronie prawnej.
popko.pl 2025